průnik džunglí

landscape festival Praha

Projekt vznikl při příležitosti Landscape festivalu 2018 v Praze.

Dráha odešla. Provoz Sokola se změnil. Most pozbyl smyslu. Ploty a dráty zůstaly. Návaznost žádná. Slepačka láká nevítané obyvatele. Přitom na druhé straně mostu o pár metrů dál se sluní pár na trávě. Rozdíl? Obyčejná péče a využití každé rovnější plochy na prudkém svahu k Vítkovu. Z bývalého náspu je na co se dívat…
Neutěšené, zapomenuté místo plné odpadků, se v průběhu několika dnů úplně změnilo. Nový 'průnik' po náspu a podél nohy mostu vznikl jako přesný vyklučený pruh, který trochu provokativně vyznačil změnu místa.
Pražce, které ještě vzpomínají na dobu dráhy, znovu symbolicky ožily a zvali zvědavé návštěvníky k mostu, kde je dále do městské džungle vtáhnul trávní koberec lemován girlandy exotických květů a zrcadel, házejících světýlka jako někde v pralese. Vše bezúdržbové a stálekvetoucí, jak si všichni přejí. Most propojující Vítkov se Žižkovskou sokolovnou byl otevřen a návštěvníkům umožnil pohled z jiné perspektivy a otevřel neznáme pohledy do okolí. Sokolovna je opět alespoň intuitivně propojena s horními sportovišti i Vítkovským vrchem a násep je pozvánkou na Vítkov již při pohledu od Koněvovy ulice.

video landscape festivalu 2018

Místo Praha
Zadavatel Landscape festival
Projektová fáze koncept, realizace
Rok 2018
Spolupráce Xavier Nicolau Sansó
Fotograf Michal Barbuscak